منظور از IGTV در اپلیکیشن اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام با هر بار آپدیت و ارائه ورژن های جدید، بیش از پیش مخاطبان خود را شگفت زده می کند. در واقع هدف اینستاگرام این است که با ارائه قابلیت های جدید، بتواند مشکلات یا کمبود های ورژن های قبلی را رفع کند و همچنین امکانات جدیدی خرید فالوور اینستاگرام را در اختیار کاربرانش قرار دهد. در یکی از ورژن های ارائه شده توسط ابنستاگرام، امکانات جدید تحت عنوان IGTV در اختیار کاربران قرار داده شد که در این مقاله می خواهیم به بررسی کامل این قابلیت بپردازیم. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قابلیت IGTV به چه معنا است؟

اگر شما از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید، حتما به یاد دارید که اینستاگرام صرفا اجازه آپلود ویدئوهای کوتاه مدت (به اندازه 1 دقیقه) را به کاربران می داد. کاربران همیشه شاکی بودند که در عرض یک دقیقه قادر نخواهند بود تا یک ویدئوی آموزشی یا حتی یک ویدئو طنز را به مخاطب خود نشان دهند. بنابراین زمان کوتاه این گونه ویدئوها یک مشکل به شمار می آید. بنابراین اینستاگرام بر آن شد تا قابلیت جدیدی تحت عنوان IGTV را به سایر امکانات اینستاگرام اضافه کرده و در نهایت این امکان را در اختیار کاربرانش قرار دهد تا بتوانند ویدئوهایی تا حداکثر زمان 60 دقیقه (یک ساعت) را در اینستاگرام آپلود نمایند. البته قابلیت IGTV برای تمامی کاربران اینستاگرام در دسترس نیست. به عنوان مثال این قابلیت برای کاربران عادی دارای محدودیت است. به عبارت دیگر یک کاربر عادی صرفا قادر است تا یک ویدئو 10 دقیقه ای را از طریق IGTV به اشتراک بگذارد.

اگر کمی بیشتر دقت کنید، سرویس IGTV همانند یک اپلیکیشن مجزا از اینستاگرام به نظر می آید. شاید بهتر باشد که بگوییم، IGTV که واژه ای ترکیبی و متشکل از دو کلمه Instagram و TV می باشد، در واقع یک برنامه کاربردی است که این امکان را به مخاطبان می دهد که از اینستاگرام مانند یک تلویزیون با نمایش فیلم های طولانی تر استفاده کنند. با به وجود آمدن IGTV شما می توانید ویدئوهای با حجم 650 مگ و بالاتر از 1 دقیقه را هم دانلود و هم بارگذاری نمایید. حتما به این نکته توجه کنید که برای آپلود کردن یک ویدئو در IGTV می بایست، ابتدا ویدئو را دوربین خود ضبط کرده و سپس در داخل IGTV بارگذاری کنید، زیرا امکان ضبط فیلم توسط IGTV وجود ندارد. حال که با مفاهیم کاربردی IGTV آشنا شده اید به جمع بندی مجموعه امکانات IGTV اشاره می کنیم:

1- کاربران می توانند به آپلود و ذخیره ویدئوهای 1 تا 10 دقیقه با حداکثر حجم 3 گیگا بایت بپردازند.

2- توانایی بارگذاری و پخش ویدئوها بدون پیروی از قالب مربعی اینستاگرام و استفاده از سایر قالب ها مانند حالت عمودی در این قسمت امکان پذیر است.

3- با استفاده از این خاصیت و قابلیت در اینستاگرام، کاربران می توانند آزادانه ویدئوها را دانلود نمایند.

4- کاربران قادر هستند تا تنظیمات متعددی از جمله مکث ویدئو، جلو و به عقب بردن ویدئو را خود انجام دهند و دیگر نیازی نیست تا پایان ویدئو صبر کنند.

5- ویدئوهای موجود در قسمت IGTV بسیار با کیفیت هستند و رزولوشن های بالا تا مقدار 4K را پشتیبانی خواهند کرد.

6- کاربران می توانند این ویدئوها را لایک کرده، کامنت گذاری کنند و برای دوستان خود به اشتراک بگذارند.

7- همچنین ویدئوهای موجود در قسمت IGTV می توانند لینک داشته باشند. به عبارت دیگر در قسمت کپشن ویدئو می توان یک لینک مستقیم را قرار داد.

8- برای آپلود یا بارگذاری ویدئوهای بالای 10 دقیقه می بایست، حجم ویدئو حداکثر 650 مگا بایت باشد.

نتیجه گیری

اگر کمی ریز بینانه تر به این موضوع نگاه کنید، وجود IGTV ها در اینستاگرام به میزان بسیار زیادی بر کسب و کار و بازار کسب و کار آنلاین تاثیر مثبتی گذاشته است. اگر شما نیز صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید، می توانید با استفاده از این قابلیت خرید فالوور ارزان جدید اینستاگرام، به ارتقای کسب و کار خود کمک کنید. به عنوان مثال می توانید به صورت کامل تری محصولات خود را به دیگران معرفی کنید، یا حتی می توانید در یک ویدئو بلند تر و طولانی تر نحوه استفاده از محصولات خود شرح دهید. اینستاگرام با به میان آوردن قابلیت IGTV سعی کرده محدودیت های به اشتراک گذاشتن مطلب در اینستاگرام را از بین ببرد.